18:00
/Vaba Lava

* Piletid eelmüügist 6/8€ ・Kohapeal 8/10€

 
 

BORKA & THE METRICS

Borka & The Metrics on koosseis mis tuli kokku 2016a. suvel tegelikult selleks et aidata Borkat saada EMTA akadeemiasse sisse, mis tal ka õnnestus. Eksamil mängiti Borka tehtud arranzeeringut loost "All The Things You Are". Sellise koosseisuga mängida ja sellele teha arranzeeringuid tundus Borkale põnev ja nüüd me jätkame selle projektiga.

Jason Hunter - trompet
Edgars Rugajs - kitarr
Martin-Eero Kõressaar - bass
Borka Hess - trummid

 

 
 
 

NORD LIGHTS

VER_D4web.jpg

Nord Lights sündis 2016. aasta kevadel, mil valmistuti Uno Naissoo nimeliseks loomingukonkursiks. Sealt sai alguse Tallinna Otsa koolis õppivate noorte üha kasvav soov koos muusikat teha. Muusikat luuakse ühiselt, kuna bändi liikmete vahel on hea loominguline klapp. Lood sünnivad tavaliselt ühe bändiliikme muusikalisest ideest ja valmivad kõigi liikmete koostöös.Vastastikku ideid täiendades ja mõtteid vahetades sünnib muusika, mis on temperamentne, rütmikas, tundeline, vahel põhjamaiselt karge, vahel ootamatult sentimentaalne.  Muusikas on kõige enam tunda mõjutusi fusionist ja jazzmuusikast.

Lisaks seob noori muusikuid sarnane maailmataju: muusika tegemine on nii eriala kui ka elustiil.

Liisa Allik - klaver
Velle Tamme - kitarr

Madli Ainsalu - vokaal, sünt
Liisu Siimer - basskitarr
Kaarel Raidam - trummid

 

 
 
 

PROJECT A

See projekt on nüüdseks Tudengijazzi traditsioon. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Göteborgi noorte jazzmuusikute ühisansambel kohtub esmakordselt 7. märtsil. Kahepäevase loomingulise proovi perioodi tulemusena valmib kontsertkava, mis tuleb ainukordselt esitusele Tallinnas Vaba Laval 10. märtsil 2017.


Jana Kütt - vocal
Lauri Kadalipp - sax
Per Westlin - sax
Joel Persson Haag - piano
Ilmars Priede - bass
Sami Nummela - drums
 

 
 
 

PROJECT B

See projekt on nüüdseks Tudengijazzi traditsioon. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Göteborgi noorte jazzmuusikute ühisansambel kohtub esmakordselt 7. märtsil. Kahepäevase loomingulise proovi perioodi tulemusena valmib kontsertkava, mis tuleb ainukordselt esitusele Tallinnas Vaba Laval 10. märtsil 2017.


Marianne Leibur - vocal
Mathias Hagen - sax
Jaanis Kill - guitar
Kirill Adõlin - accordion
Daniel Andersson - bass
Mihhail Nikitin - drums
Adam Ross - drums

 
 
 

RAIMOND MÄGI TRIO

Kõik lood on sündinud Raimond Mägi sulest, stiililiselt võib leida mõjutusi klassikalisest muusikast, progrerokist ja põhjamaisest jazzist eksperimentaalmuusikani välja. Lugudes lähevad komponeeritud osad sujuvalt üle improviseeritud muusikaks ning kuulaja jaoks on huvitav ära arvata, milline osa loost on komponeeritud ja milline osa improviseeritud. Igal bändiliikmel on erinevad mõjutajad ja seega on ühtivaid nimesid välja tuua raske. Samas, pidades silmas bändi helipilti, mõjub erinev taust kogupildile rikastavalt. Bänd on varem üles astunud jazziklubis Philly Joe.

KIRKE KARJA - KLAVER
RAIMOND MÄGI - KONTRABASS
HANS KURVITS - TRUMMID

 
 
 
 
 

TO’KO

To'Ko on pärit mahedate tuulte ja rohetavate kadakate vahelt. Viljeleme Jazzish/Indie, Post-Rock ning Experimental sugemetega omaloomingulist instrumentaalmuusikat koos paljude mōjutustega. Meie bändi idee on anda igal ajal muusikat tehes midagi enda hingest, milles peitub ulatuslik kaja, sumedad bassinoodid ning rohkesti varieeruvad rütmid. . Tahame, et inimesed leiaksid mōtestatust just meie instrumentaalpaladest - me laseme neil kōnelda. Kõnelda endi mõttemaailmast, päevarutiinist ning väikeses korteris sündinud ideedest. Lisaks toimub bändiliikmete vahel keemia, elav lavaline koostöö ning mõtetelugemine, mistõttu annab meie laiv alati positiivse emotsiooni nii meile kui ka publikule. Meie eripäraks on paljude žanrite kompotiks kokkusegamine, moodustades modernse helipildi, milles on tunda saarlaste tugevat isikupära.

Robin Mäetalu - kitarr
Ats Tani - bass
Alexander Sannik - trummid

 
 
 

KÄRTSEPTSIOON

28895303923_dc0a8d4b15_o.jpg

Möödunud kevadel otsustasid kursaõed Kärt Männa ja Kärt Anton, et teine rida ID-kaartidel ei ole ainuke asi, mida omavahel jagada. Ühine huvi elektroonikaga eksperimenteerimise ning helimaastikega mängimise vastu liitis nimekaimud duoks Kärtseptsioon. Repertuaari loovad või valivad neiud vaid lugusid, millega eriline side tekkinud on, et publik enesega ühes siiramaimale rännakule viia.

Kärt Männa - laul
Kärt Anton - elektroakustiline viiul

 
 
 
 
 

LAURI KADALIPP SOCIAL JAZZ

Lauri Kadalipp Social Jazz koosneb headest sõpradest, kellel põleb huvi mängida kaasaegsemat jazzi. Kollektiivselt eksperimenteeritakse omaloomingu ning ka tuntumate jazzihittidega, saades mõjutusi vanast, heast klassikalisest jazzist, tänapäeva pop / R’n’B-st, kui ka kaasaegsest klassikalisest muusikast. Kõige selle juures püütakse saavutada muusikaliselt oma nägu ning tuua see kuulajateni äärmiselt haarava kontserti jooksul. Kogu muusikale lisab põnevust asjaolu, et ansamblis puudub bassimängija, mis peaks kogu üritusele väga põneva vindi peale keerama.

Lauri Kadalipp - saksofon
Allan Järve - trompet, flugelhorn
Kirke Karja - rhodes
Tõnu Tubli - trummid

 

 
 
 
 
 

PEEP KALLAS TRIO

Peep Kallas Trio on trummar Peebu eestvedamisel tegutsev kooslus, kus oma värve lisavad Joel-Rasmus Remmel klaveril ja Martin-Eero Kõressaar kontrabassil. Kontserdil kõlab Peebu looming, mis on läbiimbunud põhjamaisusest, minimalistlikkusest, rockist, jazzist ning jumal teab, millest veel. Suuremateks mõjutajateks on Esbjörn Svensson, Sigur Ros, Nils Frahm, Armada, Flavor ja ümbritsev elu.

PEEP KALLAS - TRUMMID
JOEl-RASMUS REMMEL - KLAVER

MARTIN-EERO KÕRESSAAR - KONTRABASS
VILJAR PARTS - VALGUS

 
 
 
 
 

KARL PETTI BAND

"Karl Petti Band esitab kitarristi, laulja ja helilooja Karl Petti loomingut. Stiili poolest on tegu sulamiga popist, elektroonikast, jazzist, proge- ja postrockist. Enim mõju on ansambli helikeelele avaldanud artistid Jaga Jazzist, Mew, Deftones, Radiohead ja Textures. Bändi alguseks võib lugeda aastat 2011, mil Karli kutsuti esinema festivalile Eesti Pops, ja mille tarbeks sai toona ansambel Talamak kokku pandud. Aastal 2016 otsustati jätkata Karl Petti Band nime all. Ansambli liikmeid seob peale sõpruse ja hea muusikalise klapi omavahel ka tõik, et kõik nad on mingil hetkel Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis ja hiljem Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppinud. Esinetud on muuhulgas sellistel festivalidel nagu Ideejazz, Tallinn Music Week, Eesti Pops, Plektrum ja CitySonic."

 

Tsitaadid Talamak EP (2015) arvustustest:

Vootele Ruusmaa/Sakala: „Terviklik, nüansirikas ja ääretult maitsekas„

Silvia Urgas/ERR: „omamoodi dream-pop, aga nende pop unistab Grünbergist ja Skandinaavia perfektsionismist”

Ants Siim/Müürileht: „Võimekate ja muusikaalselt haritud interpreetide koostöös valminud plaat on kõrge tasemega sisse mängitud „


Karl Petti - kitarr, laul
Kirke Karja - klahvpillid
Argo Vals - kitarr, klahvpillid
Hans Kurvits - trummid
Indrek Mällo - basskitarr