KRISTI RAIAS TRIO

Kristi Raias Trio sai kokku ühel 2016-nda aasta sügisõhtul, kui kolmel noorel muusikul tuli mõte ühendada jõud, et koos viljelema hakata jazzmuusikat. Koostöö hakkas sujuma esimesest hetkest peale ja muusikaliselt olime samamoodi ühel lainepikkusel. Meie trio eripära on see, et kõik liikmed peale pilli mängimise ka laulavad. Oleme teinud erinevaid töötlusi nii jazzstandarditest kui ka poplugudest. Kuid me usume, et kaugel pole ka see aeg, kus inimesed saaks kuulda ka meie originaalloomingut. Seetõttu tahamegi meie muusikat ka rohkemate inimestega jagada ning loodame siiralt, et meile avaneb see võimalus.

Kristi Raias – vokaal, klaver
Emil Erastus – kontrabass, vokaal
Kaarel Raidam – trummid, vokaal

 

 
 
 

KRISTINA PÄSS BLUE GALLERY

pilt_Kristiina Päss.jpg

 

Ansambel Kristiina Päss Blue Gallery on koosseis, kes esitab solisti Kristiina Pässi loomingut.

Kristiina on Valgamaa metsade ja allikate vahel sirgunud muusik, kes otsib oma õrna hääle rikkalike kõlavärvidega tasakaalu jazzmuusika ja loomulike loodushelide vahel. Tulemuseks on sümbioos siiratest tekstides, jazzimprovisatsioonist ja ürgsetest rütmidest.

Tema muusikutee algas lapsepõlve salajaste metsakontsertidega, mille akustiline maagia ka vaikust kuulama ja hindama õpetas. Nii ongi Kristiina muusika õhuline ja pakatab emotsionaalsest pingest, kuid annab oma lugudes alati lootust uuele algusele. Ta ise ütleb nii: „Mulle meeldib muusikat kuulata ja ka ise meloodiaid ning tekste luua nö mõttepiltide keeles. Kui ma suudan visuaalselt oma loo sisu ette kujutada, siis on ka selle publikule edasi andmine kuidagi ausam ja elusam. Seepärast tuli ilmselt ka nimi Blue Gallery kuidagi loomuliku valikuna“.

Kristiinat inspireerib kogu helimaastik. Eriti oluliseks peab aga inimhääli, nagu Björk, Ane Brun, Chet Baker, Thom York ja Joni Mitchell.

Ansamblisse on kokku kutsutud head sõbrad, kellega muusikuks saamise tee on lauljat Elleris või Viljandi Kultuuriakadeemias kokku viinud. „Need, kellega võib luurele minna“, ütleb Kristiina naeratades.

 

KRISTIINA PÄSS - VOKAAL
ROLAND MÄLLO - SAKSOFON
JAANIS KILL - KITARR
VILLEM ROOTALU - BASS
KEVIN LILLELEHT - TRUMMID

 
 
 
 
 

RAISKY BUSINESS

ENG:
RAISKY BUSINESS wants to explore open spaces by having only a minimum amount of arrangements and leaving the musicians freedom to create song-structures more-or-less on the spot. The band wants to find their own answer to the landscape sounds of Nordic instrumental jazz bands and contemporary popular rhythmic music.

 

music info //

All the material from the demo collage was recorded one take on 30th November 2016 in a single session of one hour of continuous playing, except for one mood study (~10:06-11:44) that was achieved by post-editing. The collage so reflects a condensed possible set of the band RAISKY BUSINESS.

 

what to expect //

 

RAISKY BUSINESS will provide a unique live experience with a continuous set, that might not happen in the same form again. Expect experiment and energy, soothing spacious moods, new territory and maybe familiar reminiscences.
 

EST:
RAISKY BUSINESS on kamp maadeavastajad kes on ära eksinud heliliustike ja jäätunud polurütmi vahele. Eesmärgiga ehitada pelgupaik tuleva tormi eest, on kolumblastel kasutada vaid enda hing, kere ja instinkt. Avastaja versus saladus või avastaja saladus - selles on küsimus.
 

Anna Wibe – piano
Johannes Laas – electric guitar & FX
Martin-Eero Kõressaar – double bass
Joern Peeck – drums & percussion

 
 
 
 
 

JAZZ IN CASE

Jazz In Case koosneb viiest tudengist, kellele väga meeldib koos muusikat luua. See bänd on meie kõigi jaoks koht, kus avastada ja katsetada erinevaid ideid ning iseennast proovile panna. Arvame, et sõna "jazz" on üheaegselt piisavalt lai ja ka piisavalt kitsas žanrimääratlus meie muusikale. See on segu meie enda olemusest ja mõtetest kui ka meid mõjutanud muusikast. Oma suurimateks eeskujudeks peame John Scofieldi, Bob Reynoldsit, Avishai Cohenit ja Antonio Sanchezit.

 

TOBIAS TAMMEARU - SAKSOFON
ANNA REGINA KALK - KITARR
RAIN RÄMMAL - KLAHVPILLID
ROBERT NÕMMANN - KONTRABASS
RAMUEL TAFENAU - TRUMMID